۹ روش ساده برای تمیز کردن کتانی سفید

نویسنده : رضا غضنفری ۲۲:۱۴:۳۷ ۱۳۹۸/۰۷/۱۰

۹ روش ساده برای تمیز کردن کتانی سفید

چگونه کتانی‌های سفید را تمیز کنیم؟

۱- اگر روی اسنیکر سفیدی که تازه خریده‌اید لکه و یا خراشی افتاده است از لاک ناخن سفید برای پوشاندن آن استفاده کنید. به همین سادگی!

۲- یک راه برای تمیز کردن لکه‌های روی کتانی سفید استفاده از سرکه است. یک دستمال نرم را به کمی سرکه آغشته کنید و به آرامی لکه‌های روی کفش را پاک کنید.

۳- هیچ وقت از ماشین لباسشویی برای شستن کتانی‌ها استفاده نکنید. شستشو با ماشین لباسشویی به بافت و رویه کفش‌ها آسیب می‌رساند.

۴- از یک مسواک قدیمی، آب گرم و صابون برای تمیز کردن درزها و محل‌های دوخت کفش استفاده کنید.

۵- بندهای کتانی‌های سفید را با آب گرم و صابون بشوئید و در هوای آزاد خشک کنید.

۶- بعد از شستشوی کتانی و تمیز کردن آن، داخل کفش مرطوب می‌ماند برای سریع‌تر خشک شدن کفش‌ها از دستمال و حوله کاغذی استفاده کنید و آن‌ها را داخل کفش بگذارید. حوله‌های کاغذی رطوبت زیادی جذی می‌کنند و به خشک شدن سریع‌تر کفش کمک می‌کنند.

۷- از شامپو برای پاک کردن لکه‌های چربی روی کتانی سفید استفاده کنید. شوینده‌های قوی می‌توانند کتانی شما را خراب کنند.

۸- کتانی‌های سفید را در محفظه‌های تاریک و خشک نگه‌داری کنید. کفش‌های ما در طول روز نور آفتاب زیادی می‌بینند که باعث تغییر رنگ آن‌ها می‌شود.

۹- اگر از خود می‌پرسید که آیا می‌توان از محلول‌های سفید کننده برای شستن کتانی سفید استفاده کرد باید بگوییم که بله می‌توانید. البته اگر نمی‌خواهید پارچه‌ کتانی سفید شما زرد رنگ شوند حتما قبل از استفاده از سفید کننده، مقدار کمی از محلول را در آب فراوان رقیق کنید. مسواک قدیمی که برای شستشوی کتانی سفیدتان کتار گذاشته بودید را به محلول سفید کننده که رقیق شده آغشته کنید و سطح کفش را پاک کنید و کفش را سپس با آب گرم به خوبی شستشو دهید.

+1
برچسب ها :

درباره نویسنده

رضا غضنفری

رضا غضنفری

مدیر گروه چرم ایلیا